2000 TL’ye kadar alınacak en iyi Samsung telefonlar

Samsung firmasının son yıllarda ürettiği orta segment telefonlara olan rağbet her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle de Apple firması ile girdiği rekabetten galip gelmek adına farklı tarzda ve farklı fiyat aralıklarında telefon üreten firmanın 2000 TL’ye kadar alınacak en iyi Samsung telefonlar hangileri? Sizlere bu konuda bilgiler sunmak istiyoruz.


Samsung Galaxy A7

Firmanın orta segment telefonlarında amiral gemi olarak nitelendireceğimiz bir model olan Samsung Galaxy A7 modelinin fiyatının ülkemizde 2000 TL bandında olduğunu belirtelim. Telefonda bulunan 5.5 inçlik ekran boyutunun oldukça tatmin edici olduğunu belirtelim. Ancak depolama alanı konusunda 2000 Bin TL’lik bir telefona yakışmayacak kapasite sunan firmanın sadece 16 GB’lık bir depolama alanı bulunmaktadır. Bellek konusunda da sınıfta kalan Samsung, Galaxy A7 modelinde sadece 2 GB RAM tercih etmiştir. Batarya olarak ise telefonun 2600 mAh’lık bir bataryası bulunmaktadır. Zaten 100 üzerinden aldığı 49 puan fiyat performans bakımından bu telefonun sınıfta kalmasına neden olmaktadır.


Samsung Galaxy C5

Firmanın 2 Bin TL bandında satışa sunduğu bir diğer modeli de Samsung Galaxy C5’tir. Özellikle ekran boyutu konusunda 5.2 inçlik boyut ile karşımıza çıkan bu modelin depolama alanı 64 GB olarak dikkat çekmektedir. 4 GB RAM kapasitesi de buluna bu telefonun batarya olarak ise sınıfta kaldığını belirtelim. Bu fiyata satılan birçok modelin bataryasının 3000 mAh altında olmadığını belirtelim. Telefon firmanın orta segmentte en çok tercih edilen modelleri arasında yer almaktadır. Fiyat performans puanına baktığımız zaman ise telefonun 100 üzerinden 59 aldığını görüyoruz.


Samsung Galaxy C7 Pro

Firmanın orta segment telefonları arasında en başarılı modelidir desek, yanlış olmaz. Çünkü fiyat performans olarak 100 üzerinden 71 puan alma başarısı gösteren bu modelin 5.7 inçlik ekran kapasitesi oldukça ideal bir boyuttadır. Aynı zamanda telefonun 64 GB’lık depolama alanının bulunduğunu da belirtmek istiyoruz. 4 GB’lık RAM kapasitesinin yanı sıra 3300 mAh kapasitesi de telefonun başarılı özellikleri arasında yer almaktadır. Fiyat olarak ise 2 Bin TL’ye ülkemizde bu telefonu rahatlıkla bulabilirsiniz.


Samsung Galaxy A7 Duos

İsmi çok fazla duyulmayan bir Samsung modeline göz atalım. Samsung Galaxy A7 Duos modeli de 1950 TL’ye ülkemizde satışa sunulan Samsung firmasının orta segment telefonları arasında yer almaktadır. Ancak telefonun fiyat performans olarak sınıfta kaldığını belirtelim. 5.5 inçlik kapasitesi bulunan bu telefonun 16 GB’lık depolama alanının yanı sıra 2 GB’lık RAM kapasitesi bulunmaktadır. Batarya olarak da bu telefonda 2600 mAh kapasitesinde bir batarya bulunmaktadır. 2000 Bin TL’lik bir telefon için bu batarya kapasitesinin oldukça düşük olduğunu da belirtmek istiyoruz.


Samsung Galaxy A6+ Plus

1900 TL civarında bir rakama satışa sunulan Samsung Galaxy A6+ Plus modelinin fiyat performans olarak puanı 100 üzerinden 71’dir. 6 inçlik büyük bir ekran kapasitesine sahip olan Samsung Galaxy A6+ Plus modelinin aynı zamanda 64 GB’lık depolama alanı da bulunmaktadır. Telefonun aynı zamanda 4 GB’lık bir RAM kapasitesinin de bulunduğunu belirtelim. Batarya olarak ise bu telefonun 3500 mAh olması, kullanıcılar için tatmin edici seviyelerde karşımıza çıkmaktadır.


Samsung Galaxy J7 Pro

J7 Pro’nun fiyat olarak 2000 TL civarında Türkiye satış rakamı bulunmaktadır. Ancak bazı konularda müşterilerini tatmin edememektedir. Özellikle de 5.5 inçlik ekranı ile büyük ekran severlerin çok fazla tercih etmediği bu telefonun depolama alanı ise 64 GB olarak karşımıza çıkıyor. 3 GB RAM kapasitesinin aynı sıra telefonda 3600 mAh gücünde bir batarya da bulunmaktadır. Fiyat performans puanına baktığımız zaman ise telefonun 100 üzerinden 67 puan aldığını görüyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478