Apple iPhone 11 Telefon Özellikleri

Dünyanın en iyi telefonu iddiasına sahip bir cihaz ve oldukça pahalı olduğunu da ekleyelim. ABD devi olan APPLE kısa süre önce satışa çıkardığı iPhone 11 telefon modelinin yanı sıra, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerini de piyasaya sürdü. Hepsi de birbirinden güzel cihazlar. Sarı kasa rengi, mor, yeşil beyaz ve kırmızı renklerle gelen cihazın ağırlığı 194 gram olarak tasarlandı.

Ekran 6.1 inç boyutta ve yeni bir teknoloji olan sinirsel motorlar kullanan A13 biyonik işlemci ile güçlendirilmiş bir cihazla karşı karşıyayız. Ekranının bir özelliği de diğer tüm telefonlarda yok; bu özellik Liquit Retina HD özelliğidir. APPLE böyle sıra dışı donanımlar ve teknolojiler kullanmayı seviyor. İnç başına 326 PPI ekran yoğunluğu da olan cihazın dayanıklı Olefobik kaplaması var. Ekran sizlere gerçek tonları verebiliyor.

iPhone 11 Telefonun Teknik Özellikleri

Cihazın müthiş bir kamera donanımı var. 12 Mega piksel 6 elemanlı bir ultra geniş ve geniş lensi, 120 derece görüş açısına sahip sensörü, düşük ışıklarda bile süper performans sunabilen kameraları ile profesyonel çekimleri gece gündüz yapabilirsiniz.

Ön kameranın gelişmiş diğer özelliklerinden bazıları arasında, gelişmiş bokeh ve derinlik kontrollü Portre modu, yer alıyor ek olarak altı efektli Portre Aydınlatma özelliği ve 24 fps’de 4K video kaydı imkanı da var. 30 fps veya 60 fps modda çekim yapabileceğiniz gibi, 30 fps veya 60 fps’de 1080p HD video kaydı yapma imkanınız var.

iPhone 11 Telefonun bir artısı daha var oda XR modelinden daha uzun bir pil ömrü olmasıdır. Fakat bu kadar övgüler alan telefonun hızlı şarj cihazı yok. Makinede bazı sensörler de bulunuyor, çeşitli sensörler arasında yüz tanıma Kimliği, barometre basınç ölçer, üç eksenli jiroskop, ivmeölçer sensör, yakınlık sensörü ve ortam ışığı sensörü önemli sensörlerdir.

İPhone 11 üç farklı depolama seçeneğiyle geliyor ki bu seçenekler şöyle sıralanıyor; 64 GB dahili alan en temel versiyonda var. 128 GB orta varyantta ve 256 GB en üst varyantta olacak. Cihaz ek SD desteği vermiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478