Bilgisayardan Pubg Mobile Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile PC’de Oynamak İçin En İyi 3 Emülatör Programı

 

PUBG Mobile PC’de oynamak için en iyi 3 emülatör programı neler? PUBG günümüzde sevilerek oynanan, online oyunların başında gelir. Global çapta birçok kişi arasında oldukça popülerdir. Farklı sürümleri de olmakla beraber, bunlardan bir tanesi de mobil seçenektir.

Eğer kişilerin güçlü bir telefonu varsa App Store üzerine girerek, kısa sürede indirebilir. Ardından oyunun tüm zevkini mobil seçenekte yaşayabilir. Ancak dezavantajlı bir durum olması nedeniyle, birçok kişi en iyi PUBG emülatör 2020 seçeneğini araştırır. Zira emülatörler, farklı işletim sistemlerindeki oyunları, farklı bir sistemde çalıştırmaya yarayan programlardır. Bunların arasında,

 1. GameLoop,
 2. Memu Play,
 3. Bluestacks,

Oldukça güzel bir PUBG deneyimi yaşamanızı sağlar.


 1. GameLoop

gameloop pubg emülatör

GameLoop PUBG için seçeneklerinizden birisidir. İndirmesi ücretsiz olup, PUBG tecrübesini daha kaliteli ve hızlı şekilde yaşamanızı sağlar. Böylece oyundan daha fazla zevk de alabilirsiniz. PUBG kurmak ve oynamak için şu işlemler takip edilmelidir;

 1. https://indirgeek.com/gameloop/ internet adresine girilir.
 2. Ardından ekranda görülen “indir” butonu kullanılır.
 3. Yükleme hemen başlayacak olup, bitince üzerine tıklanır.

Bundan sonra bir süre beklemeniz gerekir. Zira kurulum manuel değil, otomatik olarak ilerler. Bittiğinde ise ekrana program gelir. Ardından sağ üstte bulunan arama kutucuğuna “PUBG” yazılır. Ardından oyuna tıklanır. GameLoop,

 1. 60 FPS hızında oyun,
 2. Akıllı Anahtar,
 3. HD Kalite,
 4. Ağ Hızlandırma,
 5. Anti-Hile,
 6. Hassas Hedefleme,

Seçeneklerini sunar. Oyunu bilgisayara indirmek ve kurmak için, ekrandaki “indir” üzerine tıklamanız yeterlidir. Yükleme tamamlanınca klavye ve farenizi kullanarak, aktif bir şekilde oynamanız mümkündür.


 1. Memu Play

memu emülatör indir

PUBG Mobil için en iyi emülatör 2020 için bir diğer seçeneğiniz de Memu Play olur. Hızlı bir kullanım sunan emülatör, oldukça pratiktir. PUBG oynamak için şu işlemler takip edilir;

Öncelikle bilgisayara emülatörü indirin. https://indirgeek.com/memu-emulator/ adresine girin ve “download” butonunu kullanın.

 1. İndirme tamamlanınca üzerine tıklayın.
 2. Kurulum ekranı karşınıza geldiğinde, “next” butonunu kullanın.
 3. İsterseniz customize installation seçeneğine tik koyun.
 4. Eğer tik koymuşsanız, emülatörü nereye kurmak istediğinizi belirtin. Ardından da next deyin.
 5. Karşınıza McAfee Webadvisor gelir. Ekranı okuyun ve isterseniz “accept” deyin. Kabul etmek istemiyorsanız “decline” seçeneğini kullanın.
 6. Ardından AVG Free Antivirüs karşınıza gelir. Okuduktan sonra isterseniz “accept” deyin. Yüklemek istemiyorsanız da “decline” butonuna tıklayın.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, indirmeyi beklemedir. Yüzde kaç olduğu bu ekrandan takip edilebilir. Bu esnada kurulumu durdurmamak, bilgisayarı kapatmamak gerekir. İşlem tamamlanınca “finish” üzerine tıklanır.

Oldukça dikkat çekici bir ekranı ve kolay bir ara yüzü olan Memu Play ile PUBG oynamak için, şu işlemler uygulanır;

 1. “Search Games and Apps” üzerinden “PUBG” araması yapın.
 2. App Store hesabınıza giriş yapın.

Bu iki işlem ardından ekran sizi farklı olarak Google Play Store üzerindeki PUBG Mobile – KARAKİN sayfasına götürür. Ancak burada yükle aktif haldedir. Dolayısıyla buraya tıklayarak işlem yapmanız durumunda, kullanmaya başlarsınız.

PUBG en iyi mobile lite emülatör seçeneklerinden biri olan Memu Play ile en iyi sonuçları alabilirsiniz.


 1. Bluestacks

bluestacks

PUBG mobile PC’de oynamak için en iyi 3 emülatör program başlıklı makalemizde son seçenek de Bluestacks’dir. Pratik bir kullanımı olan ve oyunları hızlıca indirebilen aplikasyon ile PUBG oynamak istiyorsanız, şu işlemler takip edilir;

 1. https://indirgeek.com/bluestacks/ adresine girin.
 2. Ekranda gördüğünüz “Hemen indir” seçeneğine tıklayın.
 3. İndirilen dosyaya tıklayın ve kurulumu başlatın.
 4. Ekrandaki “şimdi yükle” üzerine tıklayın.

Ardından yükleme otomatik olarak başlayacağı için, tek yapmanız gereken beklemedir. Program kurulduktan sonra görüleceği üzere dikkat çekici bir tasarımı, kolay anlaşılır bir yapısı vardır. PUBG yüklemek için aşağıdaki işlemler takip edilmelidir;

 1. Ekranda gördüğünüz Google App Store üzerine tıklayın.
 2. Ardından arama kısmına “PUBG Mobile” yazın.
 3. PUBG Mobile – KARAKİN üzerine tıklayın

Bundan sonra tek yapmanız gereken yüklemedir. Dolayısıyla arama ve yükleme bakımından Memu Play ile benzerdir. Mobil versiyonu 620 MB boyutunda olduğu için bir süre beklemeniz gerekir. Bu esnada internet paketi değil, wi-fi kullanmanız önerilir. İndirme tamamlanınca kurulum otomatik yapılır.

Ardından oyuna bilgisayardan normal bir şekilde girerek, eğlenceye başlayabilirsiniz. PUBG en iyi mobile lite emülatör arasında bu programlar, oyunu daha düşük özellikler ile bilgisayarda oynamanıza imkân verir. Böylece bilgisayarınızın özelliği ne olursa olsun, hiçbir sıkıntı çekmeden kullanmanız mümkündür.

Emülatörler İle PUBG Mobile’dan Nasıl Bir Avantaj Görülür?

En iyi PUBG emülatör 2020 ile neler yapılabileceği özellikle yeni oyuncular tarafından merak edilir. Bilindiği üzere bu oyun hayatta kalma üzerine oturtulan bir mücadeledir. Her oyuncu en üst sırada olabilmek için birbirleriyle silahlı mücadeleye girer.

Oyun nişan alma, hareket ve ateş etme gibi durumlar bakımından oldukça zordur. Zira ateş ederken nişanın bozulduğu bilinir. Ancak bu durum mobil seçenekte daha da zordur. Çünkü ekran kısıtlı olduğu için, başlı başına nişan alıp, ateş etmek gibi en temel özellik bile büyük sorunlar çıkartır.

Özellikle hareket halindeyken ateş edilmesi gibi bir zorunluluk çıkarsa, istenen hıza ulaşılamaz. Eğer karşınızdaki kişi bilgisayardan giriyorsa onun üzerinden skor kazanmanız oldukça düşük bir ihtimaldir.

Ancak PUBG Mobile PC’de oynamak için en iyi 3 emülatör program listemiz, bu durumu düzeltmenize imkân verir. Mobil versiyonu klavye ve fare ile bilgisayarda oynama fırsatı sunduğu için, oldukça pratik bir yapıya sahiptir.

Böylece oyun oynarken daha keyifli vakit geçirebilir, skor tablonuzda kendinizi daha yukarıda görebilirsiniz.