ComboFix

ComboFix

  • 4.2/5 (4 oy)
  • 369 Kez İndirildi
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri İngilizce,Türkçe
  • ÜreticiComboFix
  • İşletim Sistemi Windows

Combofix nedir? Combofix özellikle bilgisayarlarımız için çok ciddi bir tehdit olan zararlı yazılımlara karşı bilgisayarlarımızı koruma aracıdır. Zaman içerisinde bilgisayarlarımıza giren yazılımların temizlenmesi için Combofix kullanarak sizlerde bu sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Combofix yüklediğiniz zaman zararlı yazılımları kendisi tespit ederek sorunun ortadan kaldırılması için otomatik olarak temizliğe başlar.

Combofix hangi klasörleri temizlemektedir?

Bilgisayarlarınızda yer alan he klasör için temizleme işlemi yapmayacak olan Combofix uygulamasının sadece Geri dönüşüm kutusunu, geçici internet dosyalarını ve TEMP dosyalarını temizlediğini belirtmek istiyoruz.

İşletim sistemi olarak ise Combofix uyumlu işletim sistemlerinin sınırılı olduğunu belirtelim. Windows XP, XP içinde sadece 32 bit olanların geçerli olduğunu belirtelim.

Windows Vista için ise 32 Bit ve 64 Bit olanlar için geçerlidir, Windows 7 de ise 32 Bit ve 64 Bit olanlar için geçerli olduğunu belirtelim. Combofix işletim sisteminin Windows 10 için uyumlu olmadığını belirtmek istiyoruz.

Özellikle Combofix indirmek istediğiniz zaman bazı web siteleri üzerinde Combofix’in Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu olduğunu yazmasına rağmen sistem içerisinde kararsızlığa yol açacak olmasından dolayı daha farklı yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.

Combofix nasıl kullanılır?

Combofix dosyasını indirdikten sonra masa üstüne kaydedin ve buradan inen dosyaya 2 kez tıklayarak dosyanın açılmasını sağlayın. Karşınıza çıkan sayfa içerisinde sözleşme ekranı gelecektir ve burada I Agree seçeneğine tıklayarak kurulum işlemine devam etmeniz gerekmektedir.

Ardından kurulum işlemine kendisi başlayacak olan programdan sonra kayıt defteri oluşturacak ve sorunların taranması için gerekli işleme başlayacaktır. Ardından ise program tamamen kurulduktan sonra Combofix bilgisayarınızın yeniden kapatılıp açılmasından sonra aktif olarak çalışmaya başlayacaktır.

Benzer İçerikler