Discord İndir

Discord İndir

  • 3.9/5 (21 oy)
  • 540 Kez İndirildi
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri Türkçe
  • ÜreticiDiscord inc
  • İşletim Sistemi Android 5.0 ve ÜzeriWindows Tümü

Bilgisayar ve Android telefonlar için olmazsa olmazlar arasında yer alan Discord uygulaması, son dönemlerin en çok ilgi çeken iletişim uygulamalarından biri. Özellikle pandemi sürecinde en hızlı iletişim uygulaması arayanlar için toplantı ve benzeri durumlar için tek bir tıklama ile bütün seçenekleri kullanıyor ve incelemeye başlıyor diyebiliriz. Aşama aşama büyüyen ve bir anda bir sürü kişinin katılabileceği bir uygulama olan Discord, aslında yapı olarak da bir toplantı odası gibi görünüyor. Yani ayrı ayrı odaların olduğu ve ekiplerin bir şekilde etkinliklerini yönetebildiği bir uygulama diyebiliriz.

Örneğin bir toplantı yapacaksınız ve bu toplantıyı Discord üzerinde yapacaksınız. Kendi sunucunuzda 20 kişi olduğunu düşünelim. Toplantıyı yapacağınız kişileri tek tek seçip özel bir odaya çekebilir ve oradan görüşmeye devam edebilirsiniz. Her bir kullanıcı için görev atayarak, o görevlere göre yönlendirme ve yönetim sağlayabilirsiniz. Discord sunucusu yapısı bu yüzden oldukça çok tercih edilmektedir. Herkes için daha keyifli, daha hızlı ve yoğun kullanımlı bir çalışma yaratan Discord için bizim önerimiz bu tarz bir çalışma ilerletmeniz olacaktır. Mobil ve Windows için, hatta Apple için dahi bir sürü versiyonu bulunan bu yazılım için size Andorid discord apk olarak bir seçenek sunmak istiyoruz.

Discord, video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli-yazılı iletişim programı günümüzde her türlü topluluğa hitap etmektedir. 21 Temmuz 2019 itibarıyla 250 milyondan fazla kullanıcısı vardır. Discord Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve Web tarayıcısı üzerinde çalışabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle size de hitap edecektir. Tabi video oyunu dendiği için yazılım sizi yanıltmasın. Aynı zamanda toplantılar için ve özellikle özel görüşmeleriniz ve sohbetleriniz için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Herkesin kendine has bir Discord hesabı olması gerekiyor. Sonrasında rahatlıkla buradan görüşme sağlayabiliyorsunuz.

Discord Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın bir de kullanım seçenekleri var tabii. Daha önce belirttiğimiz gibi Discord uygulaması, aynı anda birden fazla kişiyle iletişim kurmak isteyenler için oldukça cezbedici. Fakat, bunun için Discord’da kanal açmak şart. İlk olarak Discord uygulama sayfasına gidin. Ekranın sol üst köşesinde bulunan “+” simgesine tıklayın. Eğer “+” simgesi yoksa Discord simgesine tıkladığınızda görünecektir. Ardından gelen pencerede “Bir Sunucu Oluştur“a tıklayın. Daha sonra ” Sunucu Adı”nı doldurup “Oluştur” butonuna tıklayın. Böylece Discord’da kanal açma işlemi tamamlanır. Bu aşamadan sonra karşınıza davet için bir link penceresi çıkacaktır. Pencereyi kapattığınızda kanala otomatik olarak bağlanacaksınız. Kanal simgesine tıkladığınızda “Anlık Davet Oluştur”a giderek davet linkini bulabilirsiniz.

Sesli iletişim uygulaması olan Discord’da arkadaş eklemek için ilk olarak eklemek istediğiniz kişinin Discord etiketi gerekli. Bunu için uygulama ekranının sol üst köşesinde yer alan Discord simgesine gidin. Açılan ekranın sol alt köşesinde adınızı göreceksiniz. Adınızı görüntülediğiniz pencerede “Ayarlar” simgesine tıklayın. Ardından gelen “Hesabım” menüsünde “Kullanıcı Adı” olarak geçen ifade Discord etiketidir. Karşı tarafın etiketini de öğrendikten sonra tekrar ana ekrana dönün. Sol üst köşeden Discord simgesinin hemen yanında yer alan “Arkadaşlar” bölümünden “Arkadaş Ekle” seçeneğine gidin. Gelen pencerede Discord etiketini girerek “Arkadaşlık İsteği Gönder” dediğiniz zaman tanıdıklarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Aktif olarak kullanarak sizler de hayatınızda bazı konularda düzenlemeler yaratabilirsiniz. Bizim önerimiz biraz daha düzenli bir şekilde incelemeniz ve mobil uygulamaya da göz atmanız üzerine olacaktır.

Benzer İçerikler