Şişli Escort

En Çok Kullanılan sosyal medya uygulamaları

blank

En Çok Kullanılan sosyal medya uygulamaları

Günümüzde akıllı telefonlarda olmazsa olmaz uygulamalar arasında sosyal medyalar ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle de sosyal medya uygulamalarına kullanıcıların her geçen gün taleplerinin artması beraberinde en çok tercih edilen uygulamaların hangileri olduğunu akıllara getirmektedir. Şimdi sizlere En Çok Kullanılan sosyal medya uygulamaları hakkında merak edilen bir kaç bilgi paylaşalım, android telefonlarına indirmek isteyenler ilgili sayfalardan yükleme yapabilirler.


Facebook

blank

Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalar arasında hiç şüphe yok ki Facebook ilk sırada gelmektedir. Dünya üzerinde 2 Milyardan fazla kullanıcı üyesi olan ve halen aktif olarak kullanılan Facebook listenin ilk sırasında yer almaktadır. Ancak ilk çıktığı yıllardaki gibi aktif olarak kullanılmaması bu uygulamanın zaman içerisinde nasıl bir reaksiyon göstereceğini merakla bekliyoruz. Facebook yerine geçecek uygulamalar arasında ilk sırada Instagram ve Twitter gelecek gibi durmaktadır. Ancak uygulamaya getirilecek bazı yenilikler ile Facebook’un yeniden eski günlerine dönmesinin de an meselesi olduğunu belirtelim.

Facebook

Facebook günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunuyor. 2004 yılında kurulan Facebook günümüze kadar 2.3 milyar kullanıcıya ulaşmıştır. İlk olarak...


Instagram

blank

Son yıllarda yakaladığı büyük çıkış ile En Çok Kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında kendisine 2. Sırada yer bulan Instagram getirdiği yenilikler ile kullanıcılar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Özellikle uygulama içerisinde yer alan akışkanlığın son derece keyifli olması insanların artık Facebook’un dışında Instagram’a yönelmesine neden olmaktadır. Uygulama içerisine getirilen yenilikler ile kullanıcıların daha çok vakit geçirmeye başladığı uygulamanın 2 Milyara yakın kullanıcı sayısına ulaşması da Facebook’u tahtından indirecek gibi duruyor.

Özellikle son zamanlarda getirdiği hikâye özelliği ile eşiniz, dostunuz ve arkadaşlarınızın sizlerin ne yaptığı konusunda bilgi edinmesini bu sayede sağlama şansınız bulunmaktadır. Hatta hikâye attığınız zaman görmesini istemediğiniz kişileri de seçerek sadece belirttiğiniz yakın arkadaşlarınızın sizleri görmesini sağlamanız Instagram’ın son zamanlarda getirdiği en yeni özellikler arasında yer almaktadır.

Video süresi bakımından kısıtlamayı da kaldıran Instagram özellikle IGTV ile artık uzun videolarınızı paylaşmanıza da imkân sunmaktadır. Yakın zamanda ne gibi güncellemeler getireceği merak edilen Instagram’ı son güncellemelerini yakından takip ederek bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram

Instagram günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunuyor. 2010 yılında kurulan site kullanıcıların video, görsel ve gif paylaşımına imkan tanır....


Twitter

blank

Facebook ve Instagram’dan son en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında Twitter 3. Sırada kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Diğer iki uygulamanın aksine gündem belirleme konusunda son derece başarılı olan Twitter özellikle Hastag bölümünde en çok konuşulan konular ile gündem belirleme konusunda son derece başarılıdır.

Sanat, spor, gündem, siyaset ve günlük konuların tamamen aktif olarak yer aldığı bu uygulamanın özellikle de takip sayısı ve kullanıcı sayısı da her geçen gün artış göstermektedir. Son getirdiği güncelleme ile birlikte yakın zamanda kullanıcı sayısının da oldukça artması beklenmektedir.

Twitter Lite

Twitter 2006 yılında kurulan sosyal medya platformudur. Twitter üyelerin 280 karakterle sınırlandırılan tweetler gönderdiği bir sitedir. 500 milyonu gecik kullanıcı sayısına sahip...


Tumblr

blank

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilen Tumblr kendisine 4. Sırada yer almaktadır. 500 Milyondan fazla indirilme ile bu alanda kendisine yer bulan bu uygulama hakkında merak edilenleri siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

İlgi alanlarına bağlı olarak kullanıcılarına hizmet sunan ve bu alanda eğlenceli dakikalar geçirmesine imkan veren Tumblr’in fotoğraf ve video paylaşma platformu olması kullanıcıların bu uygulamaya talep göstermesine neden olmaktadır. Hatta uygulama içerisinde kendinize özel GIF’lerde yaratarak uygulamadan daha çok zevk almayı başarabilirsiniz.

Etiket yapma özelliği sayesinde gündem olanları da kendi profiliniz de belirlenen etiket ile paylaşarak gündem hakkında görüşlerinizi bildirme şansınız bulunmaktadır. Hatta uygulama üzerinde yer alan bloglarla dilediğiniz bilgileri paylaşma şansını yakalamış olacaksınız. 20.56 MB olan bu uygulamayı akıllı cihazlarınıza indirerek sorunsuz bir sosyal medya macerası yaşamaya hazır mısınız?

Tumblr

Tumblr 2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde David Karp tarafından kuruldu. Kuruluşundan çok kısa bir süre sonra yüz bine yakın kullanıcıya erişmiştir. Kısa...

Puanlama
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 •   5
 • 1 rating
1 ratingX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 100%
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
1 ratingX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 100%
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478