En İyi 3 VPN Uygulaması 2021

en iyi 3 vpn uygulamasi
  • 61 okunma

Sorunsuz Kullanılacak En İyi 3 VPN Önerisi

Vpn bağlantısı, kendi içerisinde bilgi alışverişi sağlanan sanal özel ağlara verilen isimdir. Genellikle şirketler, şubeleriyle özel yazışma ve bilgi akışını sağlamak için kullanır. Kriptolama sistemiyle çalışan vpn uygulamaları kriptolama sistemi ne kadar iyi olursa o kadar gizliliği yüksek olur. Günümüzde farklı şekillerde kullanılan vpn uygulamaları da mevcut. Genellikle ülkemizde kullanımı yasak olan sitelere girişler yabancı ip adresleriyle sağlanabiliyor. Sizler için en iyi 3 vpn uygulamasını sıraladık.

Nord VPN

Kullanıcılarından tam puan alan ve güvenliği en üst seviyede tutan nadir vpn uygulamalarından biri olan NordVPN için her zaman ilk önceliğin güvenlik olduğunu görebiliyoruz. Bunun yanı sıra diğer uygulamalara nazaran, 62 ülkede 5.200’den fazla sunucuyla hizmet vermesi hız açısından da diğer uygulamalara göre kendisini ön plana çıkarıyor.

nordvpn apk

Yüksek seviye güvenlik şifreleme sistemine sahip olan uygulama, kimlik verilerinizin kaydını kesinlikle tutmuyor. Aynı anda altı farklı cihazda bağlanabileceğiniz NordVPN, kullanışlı ve kolay bir arayüze sahip. 256 bit AES şifreleme metodunu kullanan uygulama, buna ek olarak kill switch, iki kat şifreleme ve P2P desteği veren nadir ve en güvenli uygulamaların başında geliyor. NordVPN, kullanıcılarına 30 gün deneme ve iade imkanı sunuyor. Ayrıca iki yıllık taahhüt karşılığında aylık 4 dolar ödüyorsunuz. Bu denli hızlı ve güvenli bir uygulama için oldukça güzel bir ücret. Denemenizi tavsiye ederiz.

————————————–

Ultrasurf

Ultrasurf vpn, ücretsiz olarak bilinen ve bu özelliğiyle  ön plana çıkan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Kimliği belli olmadan anonim şekilde yabancı sitelerde gezmek isteyenlerin sıkça kullandığı uygulama için güvenli bir seçim diyebiliriz. Zararlı web servisleri, üçüncü parti uygulamalar gibi kişisel bilgilerinize erişecek ve sizi sıkıntıya sokacak servis sağlayıcılarına karşı sizi koruyan Ultrasurf, 256 bit AES şifreleme metodunun yanı sıra, kendi Catapult Hydra protokolünü kullanıyor.

ultrasurf vpn apk

Tek bir tuşla farklı bir siteye bağlandığınızda uygulamayı aktifleştirebilirsiniz. Ultrasurf kişisel gizliliği korumak için IP adresi saklama özelliğine sahiptir. Yasaklı veya erişimi kısıtlanmış sitelere bu sayede özgürce girebilirsiniz. Kablolu veya kablosuz bağlantılar için tam koruma sağlayan uygulama aynı zamanda Wi-fi bağlantı noktalarından gelebilecek saldırılara karşı net bir koruma kalkanı oluşturuyor. Ultrasurf chrome, windows ve android cihazlarda kullanılabilir.

———————————————–

Surfshark

Android uygulamalar içinde bilinen en eski ve akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Surfshark, gizliliği ve güvenliği üst seviyede tutmak isteyenler için oldukça ideal bir uygulama konumunda. Mahremiyete oldukça önem veren uygulama, kimlik verilerinizi hiçbir zaman kaydetmiyor ve gizliliğinizi son derece ciddi şekilde koruyor. Diğer uygulamalardan farklı olarak Surfshark ile sınırsız cihaza aynı anda bağlanabiliyorsunuz. Kill switch, vpn uygulamasını kullanırken yaşanan bir bağlantı kesintisinde bilgilerinizi açığa çıkarmayacak şekilde vpn bağlantısını da kesen ve internet bağlantısı gelene kadar sizi koruyan bir sistemdir.

Kill swtich sistemi şu anda Surfshark vpn uygulamasında da bulunuyor. Ayrıca kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme gibi birçok premium özelliğe sahip olan Surfshark’ın bu konuda rakiplerinden bir adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Surfshark için diğer uygulamalardan farklı olarak daha uygun fiyatlı olması ister istemez akla güvenli ve hızlı mı sorusunu getiriyor. Ancak yapılan incelemelerde güvenlik açıdan hiçbir sorun yaratmadığı sadece bazı sunucularda kullanıcıları yavaşlattığı gözleniyor. Ancak fiyat performans açısından oldukça kullanışlı ve sade bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Surfshark, uygulamayı deneyebilmeleri için kullanıcılarına 30 günlük bir deneme süresi veriyor. Memnun olunmaması durumunda da paranızın tamamını iade ediyor. Sonrasında iki yıl kalma sözünüze karşılık aylık 2.50 dolar talep ediyor. Daha az ödeyerek güvenli şekilde internette surf yapmak isterseniz Surfshark tam size göre.