PC'de Google Play Oyunlar Nasıl Oynanır?

Okuma süresi 2 dakika Google Play Games Windows Pc versiyonu beta olarak yayınlandı. 60'tan fazla ülkede hizmete sunulan bu sürüm Türkiye'de indirme ve kullanıma açık hale geldi, Android oyun keyfini bilgisayarda yaşamak isteyenler için kısa ve basit bir anlatım ile kurulum yapmanızı sağlıyoruz. Temmuz 15, 2023 05:27 PC'de Google Play Oyunlar Nasıl Oynanır?

Google, popüler Android oyunlarını Windows cihazlarında oynamak için Google Play Games PC programının beta sürümünü Hindistan, Arjantin ve Güney Afrika dahil olmak üzere 60'tan fazla yeni pazarda genişletiyor.

Teknoloji devi, hizmetin ilk beta sürümünü Ocak 2022'de Güney Kore, Tayvan ve Hong Kong'da başlattı, Ağustos ayında Avustralya ve Tayland'a genişletti ve bu yılın başlarında Avrupa ve Japonya'ya ulaştı.

En son genişleme ile hizmet toplamda 120 pazarda kullanılabilir hale gelirken, "Ludo King" ve "Hitwicket Games" gibi yeni oyunlar da eklenmiştir.

Google Play Games PC'de Nasıl Oynanır?


Google Play Games Pc  uygulamasını İndirdikten sonra, kişisel Google Hesabınızla hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz. Android üreticisi, bazı ülkelerin yaş doğrulama süreci gerektirebileceğini belirtmektedir.

Hizmet aracılığıyla mobil oyunları PC'de oynamak için cihazınızın Windows 10 çalıştırması, 10GB boş depolama alanına, 8GB RAM'e, 4 fiziksel CPU çekirdeğine ve Intel UHD Graphics 630 GPU veya benzerine sahip olması gerekmektedir.

Hizmet ayrıca bir Windows yönetici hesabı gerektirir ve kullanıcıların donanım sanallaştırmasını etkinleştirmeleri gerekmektedir.

Kullanıcı Yorumları (0)

Yorum Yaz
E-mail adresiniz gizli kalacaktır.