Roblox'a Online Animasyon Özelliği Geldi

Okuma süresi 2 dakika Roblox'un gerçek zamanlı animasyon desteği sayesinde, avatarınızdaki yüz ifadesini gerçek yüzünüzü kullanarak değiştirebilirsiniz, böylece metaverse'i hayata geçirebilirsiniz. Ağustos 01, 2023 13:17 Roblox'a Online Animasyon Özelliği Geldi

Roblox'un gerçek zamanlı animasyon desteği sonunda aktif hale geldi, bu da telefonunuzun kamerasını kullanarak kendi gerçek yüz ifadenizle oyun içi ifadeler yapmanıza olanak tanır. Bu yeni özellikler, Roblox oyunlarındaki tüm kafalar için yeni animasyonlar ve jestlerle birlikte geliyor.

Roblox personeli üyesi SergeantBlocky şunları yazıyor: "Bu kafalar, şu an sahip olduğunuz gibi olacak - sadece ifade ve animasyon eklenmiş halde. Bu güncelleme yıl sonuna kadar devam edecek ve amacı her kafanın animasyon yeteneğine sahip olması. Bu süreç otomatik olarak gerçekleşiyor ve başka bir işlem yapmanıza gerek yok. Ay sonuna kadar, kafalar çoğu aktif kullanıcı için güncellenecek."

Gerçek zamanlı animasyon için kamera özelliği sadece 13 yaş ve üzeri kullanıcılara yöneliktir ve bu özellik Roblox'ta kameranızı etkinleştiren kullanıcılar için geçerlidir. Belirli bir kafanın bu yeni animasyon özelliklerini destekleyip desteklemediğini öğrenmek için üzerine eklenen winky face (göz kırpan yüz) simgesini kontrol edebilirsiniz - daha fazla bilgi için buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Geliştiriciler için, Roblox forumlarında yeni animasyonlu kafaları nasıl uygulayacağınıza dair bir rehber bulunmaktadır. RDC 2023'ün hemen köşede olduğu göz önüne alındığında, yeni Roblox geliştirici araçlarıyla ilgilenmek için güzel bir zaman.

Roblox gerçek zamanlı animasyonu nasıl etkinleştiririm?

Roblox'ta gerçek zamanlı avatar animasyonunu etkinleştirmek için Gizlilik ayarları menüsüne giderek mikrofon ve kamera seçeneklerini açabilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu yeni ve harika özelliği kullanmak için 13 yaşından büyük olduğunuzu doğrulamanız gerekecektir.

Kullanıcı Yorumları (0)

Yorum Yaz
E-mail adresiniz gizli kalacaktır.