• 5/5 (1 oy)
  • 408 Kez İndirildi
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri İngilizce
  • ÜreticiLogMeIn, Inc.
  • İşletim Sistemi Windows Tümü

Hamachi dakikalar içinde kurulabilen ve Internet bağlantısı olan her yerde iş ağınıza güvenli uzaktan erişim sağlayan sanal bir ağ servisidir.

Geleneksel donanım ve yazılım tabanlı VPN sistemlerinden farklı olarak Hamachi, zamanınızı ve enerjinizi, kullanıcılarınızı ve sistemlerinizin ihtiyaç duyduğu uzak bağlantıları sağlamaya odaklamanıza izin veren, bunları desteklemek için kullandığınız teknoloji veya altyapıyı değil, isteğe bağlı bir sanal ağ hizmeti sunan bir uygulamadır.

Hamachi’yi Kimler Kullanmalı?

İşte Hamachi’den nasıl yararlanabileceğinize dair birkaç örnek.

BT Desteği: Mobil Ofis LAN Oluşturma

Birçok mobil çalışan, şirketlerinin paylaşılan kaynaklarına (dosya sunucuları, ağ yazıcıları, posta sunucuları, vb.) bağlıyken dizüstü bilgisayarlarının mobil cihazlarını ofiste kullanır. Ancak bir kullanıcı yerel ağdan uzaklaşırsa, artık bu kaynaklara erişemez. Ofis içinde çalışmak üzere yapılandırılan yazılımlar ofis dışında işe yaramaz hale gelir.

Hamachi kullanarak mobil çalışanlar, tüm paylaşılan kaynakların da ağ üyesi olduğu bir Hamachi ağının üyesi olurlar. Sonuç olarak, ağ yapılandırmaları değişmeden kalabilir. Hamachi, nerede olursa olsun mobil kullanıcı için tamamen aynı ağ ortamını kurar.

BT Desteği: Ev Çalışanları için Ağ Erişimini Ayarlama

Ev çalışanları, paylaşılan BT kaynaklarına güvenli erişime sahip olduklarında daha üretken olabilirler. Hamachi sayesinde ev işçileri doğrudan şirket ağına güvenli bir bağlantı kazanırlar. Evden çalışabilirler ve hala ihtiyaç duydukları kaynaklara erişebilirler.

Dış Kaynaklı BT: Birden Çok Ağı Yönetme

Ekibinde çok sayıda yöneticinin bulunduğu bir hizmet sağlayıcı, birden fazla müşteri için birden fazla Hamachi ağı kurmak ve sürdürmek ister, çünkü Hamachi ağları oluşturmak, Hamachi müşterilerine dağıtmak ve her müşteri için varsayılan ve özel ayarları uygulamak güvenli bağlantı sağlar. Ayrıca kuruluşundaki diğer yöneticileri yönetebilir, istemci etkinliği raporları oluşturabilir ve ağ etkinliğini yönetebilir.

Küçük – Orta Ölçekli Kuruluşlar: Sanal LAN

Fiziksel LAN’ı olmayan kuruluşlar, sanal bir kurumsal LAN kurmak için ağ türünü kullanabilir.

Benzer İçerikler