iPhone 12 Telefon Modeli İncelemesi-2020

Yeni iPhone 12 Telefon modelinin çıkışı ile ilgili çok söylenti var, bu söylentilerin bazıları güvenilir çünkü APPLE bünyesinde çalışan veya oraya yakın olanlardan geliyor. Haliyle onlar Şirketin çalışmalarını yakından takip edebiliyorlar. Cihazda 5G modemi, yeni bir kamera konsepti ve yeni süper şarj teknolojileri olacak. Hatta bu telefon modelinin yani iPhone 12 telefon modelinin 2020 yılının eylül ayında satışa çıkacağı şeklinde güçlü bir söylenti de var.

Yeni iPhone 12 Telefon Teknik Özellikleri

Kullanılan donanım maliyetlerinin daha ileri teknoloji barındırması vesilesi ile fiyatının da 1.000 dolar ile 1.500 dolar bandı arasında gezineceğini tahmin ediyoruz. Tamamen farklı bir tasarıma sahip olacak olan bu cihaz, daha çok geliştirilmiş Face ID teknolojisini içerecek. Öne bakan optiklerin, üst çerçeveye sığabilecek kadar minimize edileceği de söyleniyor. Yeni telefonun metal çerçevesinin, iPhone 4 modeline çok benzediği de öne sürülüyor. Buna göre bu model kesinlikle kavisli bir mimari ile yapılmayacak.

APPLE 3.5 mm ses jakına geri dönecek. 5G model içerecek bu cihazın kameraları yeni bir telefoto lens içerecek. Yine ekran içindeki parmak izi tarayıcı Yeni iPhone 12 Telefonda yerini alacak. Günümüzdeki modellerde kullanılan 60 Hz resim yenileme teknolojisi, yerini 120 Hz resim yenileme teknolojisine bırakacak. Bu da çok daha parlak ve gerçekçi bir ekran demek oluyor. Apple analistlerinden biri olan Ming Chi Kua diyor ki, yeni model iPhone 12 Pro modelinin ekranı 5.45 inç boyutunda olacak.

Pro max modeli de 6.5 inç boyutundan daha büyük olacak. Standart iPhone 12 modelinin ekran boyutu ise 6.1 inç boyutta olacak. APPLe şirketinin getireceği bir diğer yenilik LCD ekran teknolojisinden sıyrılarak OLED teknolojisine geçiş yapması olacak. İşlemci ise A-14 biyonik işlemci olacak ki bu işlemci şu anda var olan en iyi işlemci olan A-13 işlemciden daha yüksek performansa sahip olacak.

Bu yeni işlemcinin önemli bir özelliği de, 5 nano metre mimariyle inşa edilmesi, az yer kaplaması, az enerji harcaması ve daha yüksek performanslı olmasıdır. Lazer teknolojisi ile güçlendirilmiş 3 boyutlu kamera da ilk kez bu modelde kullanılacak. Pil konusunda da beklentiler yüksek zira bu modelin şarjının en az 48 saat ful kullanımda dayanması isteniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478