Legends of Runeterra

Legends of Runeterra

  • Oy ver
  • 638 Kez İndirildi
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri İngilizce
  • ÜreticiRiot Games, Inc
  • İşletim Sistemi Android 5.0 ve Üzeri

Riot Games‘in yeni kart oyunu olan Legends of Runeterra, diğer klasik kart oyunlarından biraz daha karmaşık bir yapıya sahip. Bu tür oyunların çoğunda olduğu gibi LoR’da kazanmak için rakibin yaşam puanlarını sıfırlamak gerekiyor. Oyunda yaşam puanları olarak Nexus kullanılıyor. Her iki rakip oyuncu 20 Nexus puanı ile oyuna başlıyor. Daha sonra iki farklı kart çekiliyor. Yine diğer kart oyunlarına benzer şekilde oyuncular birer mana ile oyuna başlıyor. Her turda yeni bir mana kazanılıyor ve 10 manaya kadar biriktirilebiliyor.

Savunma ya da saldırı yapan fark etmeksizin her turun başında her iki oyuncu birer kart çekiyor ve tur başlıyor. Bir turun tamamı üç aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada her iki oyuncu da tur içindeki savaşta oynayacağı kartları kullanıyor. Buna karşın ikinci aşamada ise önce saldırı yapan taraf, daha sonra da savunan taraf kartlarını ileri sürüyor ve savaş başlıyor.

En son aşama olan üçüncü aşamada ise savaş tamamlansa dahi oyuncular kalan manaları ile yeni bir kart oynama hakkına sahip oluyor. Bu noktada en güzel olan özellik, saldıran her oyuncunun her bir hamlesine savunan tarafın cevap verebilme şansı oluyor.

LoR içerisindeki kartların pek çok kategorisi ve özellikleri yer alıyor. Temelde Follower, Speel ve Champion kartları ile en güçlü desteler oluşturuluyor ve savaş başlıyor!