Firefox Nightly

Firefox Nightly

  • 5/5 (1 oy)
  • 249 Kez İndirildi
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri İngilizce,Türkçe
  • ÜreticiMozilla
  • İşletim Sistemi Android 4.1 ve üstü

Firefox Nightly, Firefox’un mevcut olan bir test sürümüdür. Şu anda ise Windows 8’in metro tasarımı amacıyla optimize edilmekte ve her geçen gün geliştirilmektedir. Firefox Nightly bir test yapısı olduğu için, sürekli güncellenmektedir.

Kullanıcıların Firefox Nightly sürümü hakkında ilk fark edebilecekleri şey ise en çok ziyarette bulunan internet siteleri ve yer imleri olacaktır. Firefox Nightly’nin arayüzü sezgiseldir ve sanki işletim sisteminin bir parçasıymış gibi hissettirir.

Firefox Nightly aynı zamanda açtığınız web sitelerinin canlı küçük resimlerini göstermekte olan bir sekme çubuğuna da sahiptir. Firefox Nightly, modern kullanıcı arayüzleri için Google Chrome ya da diğer arama motorlarına göre daha da eksiksiz bir ürün gibi görünmektedir.

Firefox Nightly’nin arama motoru kısmı da Windows’ entegre edilmiştir. Bu şekilde kullanıcılar Windows + F tuşlarına aynı anda basarak da arama alanını hızlı bir biçimde getirebilirler. Bu tür kısa yolları kullanarak daha da pratik bir kullanım kazanmış olursunuz. Aynı zamanda arama terimlerini tamamlayabilmek için de çeşitli öneriler alırsınız.

Firefox Nightly kullanarak bir URL girmek için, adres çubuğu kısmına alt  çerçeveden yukarıya doğru kaydırarak erişebilirsiniz. Fare ve klavye kullanmaktaysanız ise fareniz ile sağa tıklayabilirsiniz. Moden UI sürümünü kullanmak sizin için artık sıkıcı bir hale geldiyse, Firefox Nightly ile bir farklılık katabilirsiniz.

Genel olarak özetleyecek olursak Firefox Nightly, kategorisindeki diğer uygulamalara göre çok daha konforlu ve tema bakımından da bir o kadar hoştur. Firefox Nightly, pek çok mükemmel dokunuş dostu niteliği ile sağlam bir yapıya sahiptir. Firefox Nightly’nin çok yakında daha da yaygınlaşarak kullanım oranının artması da beklenmektedir. Siz de Firefox Nightly’i denemek istiyorsanız, çok geç kalmadan indirebilirsiniz.

Benzer İçerikler