OBS Studio

OBS Studio

  • 4.2/5 (4 oy)
  • 621 Kez İndirildi
  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri İngilizce
  • ÜreticiOBS
  • İşletim Sistemi Windows 8 ve Üstü

OBS Studio kayıt için popüler açık kaynaklı bir çözümdür. OBS Studio, oyun akışlarınızı Twitch, YouTube gibi platformlara yayınlayabilir ve ayrıca ekran görüntüleri oluşturmak için de kullanılır. Bu güçlü bir program, ancak hızlı ve kolay bir oyun yakalama çözümü isteyen herkes için muhtemelen aşırıya kaçabilir.

OBS Studio öğrenmek için zaman ayırmaya istekli iseniz, bu program ileri düzey kullanıcılar için inanılmaz bir esneklik sunar. Öğrenme eğrisini kolaylaştırmak için, OBS Studio programı ilk kez çalıştırdığınızda video akışı veya kayıt için kurulumunuzu optimize etmenize yardımcı olacak bir sihirbaz içerir.

Bir ekranda OBS’yi gözlemleyebileceğiniz ve diğer ekranda oyununuzu oynayabileceğiniz çok ekranlı bir kurulumunuz varsa, OBS en iyi şekilde çalışır, ancak bu bir gereklilik değildir. Diğer uygulamalardan farklı olarak, OBS oyun içi bir yer paylaşımı atmaz. Bunun yerine, sadece arka planda çalışmasını yapar. Ayrıca OBS’ye oyununuz çalıştıktan sonra veya oyunu başlatmadan hemen önce akışa başlamasını söylemeniz gerekir.

Ayrıca Plays ve Nvidia’nın GeForce Experience gibi diğer programlarının varsayılan olarak etkinleştirdiği bazı kullanışlı özelliklerden yoksundur. Yani, son birkaç saniye ya da dakika oyun tutmak için bir kısayol tuşuna basarak, gelecek nesiller için inanılmaz bir anı kaydedebilirsiniz. Bunu OBS’de kurabilirsiniz, ancak bazı yapılandırmalar gerektirir ve hazır bir çözüm değildir. Bununla birlikte, ayarladığınızda, özellik diğer yazılımların eşleşemeyeceği şekilde son derece özelleştirilebilir.

OBS’nin diğer çözümlere göre ideal olduğu bazı durumlar vardır. Planınız oyununuzu kaydetmek ve ardından bir YouTube oynatma eğitimi oluşturmaksa, OBS Studio harika bir seçenektir. Ayrıca, resim içinde resim web kamerası çekimi, kişiselleştirilmiş filigranlar ve daha fazlası dahil olmak üzere akışınıza veya kaydınıza istediğiniz sayıda öğe ekleyebilirsiniz.

OBS Studio ileri düzey kullanıcılar için harika bir programdır. İhtiyaçlarınıza göre bir kayıt programı olarak yapılandırılabilir ve hatta YouTube ve Twitch gibi siteler için profesyonel düzeyde bir nihai ürün oluşturabilir. Ayrıca, bütçe sistemleri için kare hızları üzerinde oldukça düşük bir etkiye sahiptir.

Benzer İçerikler