PUBG Mobile Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Ve Çözümü

Pubg mobile hatası
 • 349 okunma

Player Unkown’s Battlegrounds kısaca (PUBG), Bluehole tarafından geliştirilip yayınladığı çok oyunculu video oyunudur. Bilgisayar, oyun konsolu ve mobil cihazlarla uyumlu çalışmaktadır. Bilgisayarda ya da mobil cihazlarda emülatör ile oyunu açabilirsiniz. Oyun sürekli güncelleştirilerek geliştirildiği için, kullanıcılar sunucu, cihaz ve işletim sistemi kaynaklı sorunlarla karşılaşıyor. Kullanmış olduğunuz cihaz bu sürümle uyumlu değil hatası alıyorsanız, PUBG mobile cihazı bu sürümle uyumlu değil hatası ve çözüm yöntemlerini kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

PUBG Mobile Cihazı Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Neden olur?

Sadece PUBG değil, diğer oyun, program ve yazılımlarda da cihaz, işletim sistemi ve sunucu kaynaklı hatalar alabilirsiniz. PUGB oyununda mobile cihazı bu sürümle uyumlu değil hatasının alınma sebebi, emülatör programı veya oyunu kurarken, bazı özellikleri atamamış olabilirsiniz. Özellikler eksin olunca oyunun açılması mümkün değildir. Hatanın çözümünü bilgisayar, oyun konsolu ve mobil cihazlarda kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile Cihazı Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası Çözüm Yöntemleri

PUBG mobile cihazı bu sürümle uyumlu değil hatasını çözmek için, PUBG mobil önbelleğini temizleme, cihazın işletim sistemi sürümünü kontrol etme, Bluestacks programına verilen değerleri değiştirme ve emülatör programının OpenGL özelliğini aktifleştirme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

PUBG Mobil Önbelleği Temizleyin

 • Oyun cihazınız ile tamamen uyumlu olabilir ancak oyunun önbelleği dolu olabilir. Bu durumda PUBG mobile cihazı bu sürümle uyumlu değil hatası alırsınız. Aşağıdaki adımları takip ederek, hatayı çözebilirsiniz.
 • Akıllı mobil cihazınızın ayarlar uygulamasını açın.
 • Uygulamalar bölümüne girin.
 • PUBG mobil uygulamasına basın.
 • Açılan sayfadan önbelleği temizle seçeneğine basarak işlemi sonlandırın. Bu işlemlerin ardından tekrar oyunu açmayı deneyin.

Akıllı Mobil Cihazın İşletim Sistemini Kontrol Edin

 1. Google Play Store ve App Store’de yer alan uygulamalar ve oyunlarda olduğu gibi, PUBG oyunun da desteklemiş olduğu işletim sistemi vardır. Oyun belirtilen işletim sistemleri dışında diğer sürümleri desteklemez ve oyun açılmaz. Aşağıda işlemleri sırasıyla uygulayarak, mobil işletim sisteminin sürümünü görüntüleyebilirsiniz.
 2. Akıllı mobil cihazınızın ayarlar uygulamasına girin.
 3. Sayfayı aşağı kaydırarak telefon hakkında seçeneğine basın.
 4. Android 5.1.1 Lollipop sürümünün altındaysa oyunu oynayamazsınız. İOS’da ise 9.0 ve üstü işletim sistemi gerekiyor. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, Android 5.1.1 Lollipop ve İOS 9.0 ve üzeri işletim sistemine sahip bir cihaz almaktır.

Bluestacks Programına Verilen Değerleri Değiştirin

Bluestacks, akıllı mobil cihazlarda kullanılan uygulama ve oyunlara bilgisayardan erişmeyi sağlayan yazılımdır. Yazılımı kurarken uygun değerleri ayarlamak gerekiyor. Bu özellikler yeterli değil ve doğru girilmediyse oyun çalışmaz.

Android Mobil Cihazlarda Yapılması Gereken Ayarlar

İşletim sistemi: Android 5.1.1 ve üzeri işletim sistemi

 • RAM: minimum 2 GB
 • Disk: minimum 3 GB

İOS Mobil Cihazlarda Yapılması Gereken Ayarlar

İşletim sistemi: İOS 9.0 ve üzeri işletim sistemi

 • RAM: minimum 1 GB
 • Disk: minimum 3 GB

Emülatör Programının OpenGL Özelliğini Aktifleştirin

Cihazların yüklü olan uygulamaları çalıştırmak için, OpenGL yazılımına ihtiyaç duyarlar. Yazılım ekran kartı sürücülerini aktif hale getirerek oyunun çalışmasını sağlar. Emülatör programlarının birçoğunda OpenGL’yi aktifleştirmek için buton bulunur. Bu butonu seçip aktif hale getirebilirsiniz.

Emülatör programının ayarlar bölümünü açıp, Engine seçeneğine girin.

Karşınıza açılacak sayfada Choose graphics mode seçeneğini göreceksiniz.

OpenGL yazısının yanındaki kutucuğu seçmeniz yeterli olacaktır.