ThePirateBay’e Ulaşmak İçin En iyi Proxy Siteleri

ThePirateBay ‘e Erişim Sınırlandırıldığına, Proxy (aracı) Sitelerle ThePirateBay’e Erişim Mümkün

 ThePirateBay Sitesine Erişim Esnasında Zorluklarla Karşılaşabilirsiniz.

Hepimizin sevdiği bir torrent sitesi vardır. Ancak bildiğiniz gibi, torrent siteleri, erişimi en çok kısıtlanan site türlerinden de biridir. Peki bu tarz kısıtlamaları aşmanın bir yolu var mıdır? Cevap: Evet. Proxy Siteler ve İkiz Siteler tam da bu kısıtlamaları aşmak için ortaya çıkmış sitelerdir. Bu makalede, en güncel Proxy Sitelerinin listesini bulacaksınız.

ThePirateBay Sürekli Engelleniyor. Neden?

ThePirateBay adlı site, dünya çapında bilinen, sitelerden biri. Ancak bunun dünya çapında biliniyor olması, maalesef bu sitenin yine bir çok ülkede engellenmesine sebep oluyor. Bildiğiniz gibi video, film, müzik indirmek yasal değil. Bu siteyi kötü yapan da bu.

Birçok ülke için, ThePirateBay engelli siteler listesinde başı çekiyor. Ama bu sitenin tamamen ortadan kalktığı anlamına da gelmiyor. Tabi ki siteye her türlü ulaşım mümkün. Yalnızca yöntemleri bilmek gerekiyor. Bu yöntemlerin ise, işe yaramadığı tek bir durum var: Sitenin kendi içinde bakım yapıldığı dönemler.

ThePirateBay Sitesine Ulaşabilmek İçin Kullanabileceğimiz İkiz Siteler Hangileridir?

Siteye normal şartlar altında, “thepiratebay.org” adresinden ulaşabilirsiniz. Ancak birçok ülkede yasaklı olarak bulunması, bu siteyi erişilmez kılıyor. Bu durum da sizi mecburen Proxy Siteleri veya İkiz Siteleri kullanmaya itiyor. Peki, İkiz Site nedir? İkiz siteler aynı isimleri gibi, gerçek sitenin tam anlamıyla ikizidir. Farklı URL yoluyla sizin aynı siteye ulaşmanızı sağlar. Proxy Siteler’in çalışma şekli ise onlardan çok farklıdır. Proxy Siteler sizi gitmek istediğiniz sitelere yönlendirir ve tam anlamıyla size aracı olurlar. Bu yüzden Proxy Sitelere, aracı siteler de diyebiliriz.

 ThePirateBay Sitesine Erişim Sağlamak İstiyorum. Ne yapmalıyım?

Tabi ki siteye erişimin birden fazla yolu var. Ancak şunu bilmelisiniz ki; ThePirateBay, korsan müzik, film indirebildiğiniz bir sitedir, bundan dolayı da hükümetler ve telif hakkı uygulayan şirketler bu sitenin tam manasıyla ensesindedir. Korsanın suç olduğunu ve bu siteye erişim esnasında veya sonrasında devlet birimlerinden uyarı mesajları alma ihtimaliniz bulunduğunu unutmayın. Şunu da bilin ki; eğer VPN kullanırsanız, hiç bir birim sizin IP adresinize, dolayısıyla konumunuza ve bilgilerinize erişemez. Yani, ThePirateBay sitesine gitmenin en güvenli yolu, bir VPN’e sahip olmaktan geçiyor. Hem VPN, hem de Proxy Siteleri ve İkiz Siteleri bence en güvenli yoldur.

ThePirateBay Sitesine Erişebilmek İçin En Güncel Proxy Siteleri

 Bu konuda internette araştırma yaptığınızda sizin karşınıza sayfalarca site ismi çıkacaktır, buna emin olabilirsiniz. Ben, sadeleştirerek en güncel ve iyi olanları az ve öz biçimde sizle paylaşıyorum.

https://thepiratebays3.com

https://www1.thepiratebay3.to/

https://tpb.cool/

https://tpblist.info/

https://piratebaylive.com/

https://piratebaylive.online/

Proxy Siteler de Engellenmiş. Ne Yapmalıyım?

Proxy Sitelerin engellenmesi günümüzde internet ortamında görebileceğiniz en doğal şey. Bu engeli aşmak da, daha önce belirttiğimiz gibi VPN ile çok kolay hale geliyor. VPN kullandığınız sürece, hem ThePirateBay sitesine, hem de aracı Proxy Sitelere hiç bir sorun yaşamadan ulaşabilirsiniz. Unutmayın, VPN sizin bağlantınızı gizler, ve sanal ortamda hayalet olarak dolaşırsınız. Sizi tespit etmeleri mümkün değil.

ThePirateBay Sitesine Android Telefonumdan Bağlanmak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

 Umarım bu cevabı duymaktan sıkılmadınız. Çünkü benim cevabım yine: VPN! Kullandığınız cihazın, yazılımın hiç bir önemi yok. Sanal ortamdaysınız, ve istediğiniz siteye girmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey bir VPN’e sahip olmak. Belki o anda bulunduğunuz bölgede site engelli olmayabilir. Ancak bölgeniz önemli değil. Dünya çapında giriş çıkışı adeta kontrol edilen bir siteye VPN kullanarak, hayalet olarak girmek sizin açınızdan, inanın bana, daha güvenilir olacaktır.

 Proxy’lere Erişilmiyor. İkiz Siteler İşe yaramıyor. Şimdi Ne Yapmalıyım?

 Proxy Siteler aracılığıyla erişim yapmak istiyorsunuz, ancak gördünüz ki hepsi engellenmiş. İkiz Sitelerle de bir türlü istediğiniz siteye bağlanamadınız. Bu durumda yapabileceğiniz birden fazla seçenek var. Öncelikle VPN sunucunuzu değiştirin. Farklı bir ülkeye veya aynı ülkede başka bir sunucuya bağlanabilirsiniz. Hâlâ işe yaramıyor ise, ThePirateBay sitesinin alternatiflerine gitmek de seçenekler arasında. LimeTorrents, RARBG, Torrentz2, YTS.it. gibi siteler, ThePirateBay’e en yakın ve alternatifi olan sitelerdir. Asla unutmayın, alternatif sitelere giderken de VPN kullanmanız sizin güvenliğiniz için önemlidir. Hız, güvenlik ve gizlilik bakımından size önereceğim yegane VPN, RUSVPN‘dir!

Konu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Proxy Siteler aracılığıyla bağlanırsam, ThePirateBay indirmelerinde sorun yaşar mıyım? Site kullanımında bir değişiklik olur mu?

Hayır! Yapmanız gerekenler sırasıyla; VPN’i açın, Proxy Siteye gidin, ThePirateBay’e bağlanın. Eğer erişim sorunu yaşıyorsanız, farklı bir VPN sunucusu ya da farklı bir Proxy Sitesi deneyin.

Önerilen Proxy Siteleri zaman zaman çalışmıyor. Bunun sebebi nedir?

Bu çok nadir karşılaşılan bir durum olsa da, ThePirateBay sitesi ara ara bakıma giriyor. Bu dönemlerde de site mecburen kapanıyor ve hiç bir türlü erişilemiyor. Haliyle, ister VPN kullanın, ister Proxy Siteler, ThePirateBay sitesine erişemezsiniz. Bakım sürecinde dahi kullanmak istiyorum, ne yapmalıyım diye sorarsanız, size cevabım ”İkiz Siteleri kullanın” olacaktır

ThePirateBay Proxy’si dediğiniz şey nedir?

Bu Proxyler ThePirateBay’e köprüler yoluyla ulaşmanızı sağlayan sitelerdir. İşlevselliği bakımından VPN’e çok benzerler. Sizi gizlerler, siteye hayalet olarak girmenizi sağlarlar. Ancak ben yine de size Proxy Siteler kullanırken VPN kullanmanızı öneriyorum.

ThePirateBay Proxy’lerini nasıl kullanırım?

VPN kurulumunuzu yapın. Ardından önerdiğimiz linklerden birine tıklayın. Hepsi bu! VPN demişken, ben size RUSVPN’i öneriyorum. Müthiş hızlı, ve dünya çapında yüzlerce sunucuya sahip, eşsiz bir VPN!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478