Yeni Realme 5i Telefon Modeli İncelemesi – 2020

Realme 5i telefon modeli dizayn edilirken, Realme 5 ve Realme 5s gibi kristal tasarımına sahip olmayarak daha farklı bir konseptle inşa edildi. Yine de bu akıllı telefonlara çok benziyor. Özellikler, ön kameradaki bir değişiklik dışında Realme 5 ile aynı biçime sahiptir diyebiliriz. Sadece ön kamera 8 MP yerine 13 MP olarak kullanılıyor. Yeşil ve mavi renkli kasaları ile gelen bu yeni modelin, teknik ayrıntılarına hep beraber bakalım.

Yeni Realme 5i Telefon Modeli Teknik Özellikleri

Gorilla Glass 3 Plus ekran korumasına sahip bu cihazın, 6.5 inç ekranı 1600 x 720 piksel full HD Plus çözünürlüğe sahip mini damla ekran özellikli olarak karşımıza çıkıyor bu telefon modelinde kullanılan grafik işlemci Adreno 612 ana işlemci 8 çekirdekli Snapdragon 665 model olduğu için kullanıcılar çok rahat karmaşık uygulamaları ve oyunları takılmadan kullanabilirler.

İşlemcinin 4 adet çekirdeği 2 GHz hıza çıkabiliyor diğer 4 çekirdek ise 1.8 GHz hızında seyrediyor. Yeni Realme 5i Telefon Model telefonda kullanılan RAM donanımının biraz düşük olduğunu temel varyantta görebiliyoruz en azından 6 GB ram kullanılabilirdi. Ama sanıyoruz ki rekabet nedeni ile fiyatı düşürmek için ince eleyip sık dokumuşlar.

Sonuç olarak cihaza 4 GB’lık RAM ile getirilmiş ve dahili depolama alanı 64GB olarak seçilmiş… Tabii ki Micro USB desteği ile bu cihazın dahili depolama alanı 256 GB seviyeye kadar çıkarılabilir. Çift sim kullanma imkanı ve Android 9.0 işletim sistemi ile gelen Bu cihazda 8 mega piksellik bir ön kamera barınıyor.

Cihazda Parmak izi sensörü bir buçuk milimetre FM radyo özelliği suya çarpmaya dayanıklı sertifikası gibi özellikleri kayda değer. Öte yandan 10 wattlık hızlı şarj ile 5000 miliamperlik bataryasını şarj etmek kısa sürede mümkün olacak… Yine cihazda 12 mega piksellik bir arka kameraya yardımcı olacak 8 megapiksellik ve 118 derece Ultra geniş açılı bir lens bulunuyor.

2 megapiksellik derinlik sensörü ve makro 2 megapiksellik diyafram açıklığı söz konusu cihazda, çift 4G volte Bluetooth 5 gibi ek özellikler var. Son derece yüksek kapasiteli bir batarya hemen göze çarpıyor, öyle ki bu bataryanın en az 2,5 gün idare edeceğini söyleyebiliriz. Bu da seyahat edenler için önemli bir avantaj oluşturacak. Yeni Realme 5i Telefon Modeli fiyatı hakkında konuşmak için 1 hafta daha beklememiz gerekiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478